Materiały na zajęcia 4 lutego

W dziale Szkolenie do pobrania obiecana frazeologia po polsku - pobrać, opanować na czwartek, będą ćwiczenia praktyczne przez sieć. Kto chętny - niech się zgłosi po wydruk do mojego biura.

Dla leniwych: Pobierz (klik prawym, zapisz element docelowy jako...
Wyniki testu praktycznego
Tylko trzy osoby wywiązały się i wykonały to, o co prosiłem.
Życzenia
Wszystkim Członkom Koła, ich Rodzinom oraz wszystkim odwiedzającym tę stronę składam najlepsze życzenia spełnienia marzeń, ciepła i rodzinnej atmosfery podczas Świąt Bożego Narodzenia.

W nowym roku życzę zaś wielu sukcesów w każdym aspekcie życia - w Rodzinie, pracy czy szkole. By każdy nowy dzień przynosił nowe doznania, by nie zabrakło wyzwań do realizacji; żeby każdy kolejny dzień był lepszy od poprzedniego.

Wszystkiego najlepszego!
Zaliczenie kręgu - instrukcja
W ramach testu praktycznego, każdy jest zobowiązany wykonać lot w postaci kręgu nadlotniskowego. Lot należy nagrać programem FS Recorder (Pobierz ) i wygenerowany plik przesłać do mnie pocztą elektroniczną na adres podany na stronie.

Wytyczne co do lotu

- C172 (default FS)
- EPGD, sceneria z działu Do pobrania, dzień, pogoda: brak (Fair Weather)
- stanowisko 33
- kołowanie A5 B1 B2
- pas 11
- krąg prawy
- wysokość 1800 stóp (dop. błąd +/- 200ft)
- prędkość do 100 kts podczas przelotu i zniżania (dop. błąd +/- 20kts)
- prędkość podczas podejścia do 80 kts (dop. błąd +/- 10kts)
- zjazd C2 dalej C1 A4 A5 stanowisko 5

Punktacja

- Poprawność uruchomienia (światła - beacon, nav, strobes, silniki)
- Poprawność kołowania (światła - taxi, ldg, dokładność kołowania - odp. drogi, po linii)
- Poprawność startu (światła - ldg, klapy, prędkość, wyrwanie, wytrzymanie, wznoszenie, klapy, światła ldg, taxi)
- Przelot (utrzymanie wysokości, prędkości, elementów kręgu - wg prezentacji)
- Zniżanie (klapy, utrzymanie prędkości, stabilne zniżanie - bez skoków, dobra pozycja final, światła ldg)
- Lądowanie (w osi pasa, bez "kangurków", miękkie, w odpowiednim miejscu pasa, hamowanie, klapy)
- Kołowanie (światła ldg, taxi, odp. drogi, po linii)
- Wyłączanie (światła taxi, strobes, nav, beacon, silniki)

W każdej kategorii można uzyskać 10 pkt - łącznie - 80 pkt. Zalicza 80%, czyli 64 pkt.

Wyniki pojawią się w tabeli na stronie głównej.

Na wykonanie lotu macie czas do 30 grudnia do godziny 17:00.

Życzę powodzenia i oczekuję doskonałego przygotowania.
______________________________________________
Do pobrania: Wymagania testowe (pdf)
Materiały na zajęcia 17.12
Na zajęcia 17 grudnia proszę dokładnie zapoznać się z prezentacją dotyczącą kręgu nadlotniskowego (Do pobrania->Materiały szkoleniowe):

- elementy kręgu (nazewnictwo POL/ENG)
- frazegologia (PILOT - ATC) (POL/ENG)
- wykonanie kręgu C172:
* wys. 1500ft, (dopuszczalny błąd to 200ft)
* Vmax 120kts (dop. +/- 15kts)
* Vmax na podejściu 75kts (dop. 10kts)
* lądowanie w osi pasa.

Do zobaczenia.
Materiały na zajęcia 10.12
Na następne zajęcia proszę się przygotować do testu on-line z wszystkich dotychczasowych materiałów:
- pojęcia (VFR, IFR, siły działające na samolot itp),
- oznaczenia lotniskowe,
- frazeologia (angielska i polska - plik excela),
- instrumenty samolotu itp.

Test będzie się składał z 10 pytań/6 minut, próg zaliczenia 75%.

Następnie proszę zapoznać się z prezentacją dotyczącą kręgu nadlotniskowego (Do pobrania -> Materiały szkoleniowe). Obowiązkowo należy to ćwiczenie wykonywać w domu (Co najmniej kilka razy). Lotnisko EPGD, Cessna 172 (za zwykła z FSa), pogoda bezchmurna, dzień. Należy zwrócić uwagę na:

- poprawne utrzymanie wysokości (ok. 1000 stóp),
- utrzymanie prędkości podczas przelotu (ok. 100 kts),
- utrzymanie prędkości podczas podejścia (ok. 65 kts),
- miękkie lądowanie w osi pasa (po środku).

Każdy (!) pokaże w praktyce, jak się przygotował.

W dziale Linki ->Materiały szkoleniowe znajduje się link do strony z przelicznikami jednostek. Przeliczyć węzły (kt) na km/h, stopy (ft) na metry (m).

W dziale Do pobrania w kategorii hangar zamieściłem link do scenerii EPGD 2008.

Proszę się porządnie przygotować.
Spotkanie w środę 2.12
Informuję, że spotkanie odbędzie się w ŚRODĘ 2 grudnia, a nie w czwartek 3, jak planowałem. Powodem jest Rada Pedagogiczna w czwartek.

Zapraszam wszystkich do 020C na obiecane zajęcia symulatorowe.

Do zobaczenia!
Materiały na IV zajęcia
NA następne zajęcia 19 listopada proszę zapoznać się z 4 lekcją dostępną w dziale Szkolenie. Każdy ma umieć rozróżnić w kokpicie C172 podstawowe instrumenty, wiedzieć do czego służą i wskazać je we wnętrzu maszyny.

Do zobaczenia, tym razem spotykamy się w 020C, odbędą się zajęcia symulatorowe.
Materiały na III zajęcia.
NA następne zajęcia proszę przygotować:

1. Znaki lotniskowe

2. Frazeologia pol/ang

Proszę poćwiczyć alfabet oraz zapoznać się dokładnie z mapkami, które otrzymaliście. Powodzenia.

Spotkania KSL
Został już ustalony harmonogram spotkań na rok szkolny 2009/2010. Odbywać się one będą w co drugi czwartek w godzinach od 14:35 do 16:15.
Pierwsze spotkanie prezentacyjne miało miejsce dzisiaj i gdyby nie złośliwość sprzętu i w końcu awaria prądu, było by doskonale.
Na następne zapraszam 1 października, kiedy to rozpoczniemy klasyczne kursowe zajęcia.

Do zobaczenia!
Spotkanie organizacyjne
Zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne koła, które odbędzie się w środę, o 10:35 w świetlicy szkolnej. Podczas niego udzielę najważniejszych informacji o planach pracy koła, rozdam formularze zgód i ustalimy termin pierwszego roboczego spotkania.

Jeśli interesujesz się lotnictwem, nie może Cię zabraknąć!