Na koniec roku słów kilka...

Zakończył się kolejny rok działalności Koła. W tym roku działo się dużo - to pewne. Zbudowaliśmy prosty symulator, odbyły się na nim pierwsze loty ćwiczebne, "przeszło" przez niego ponad 20 osób. Na koniec roku szkolnego dwóch, najstarszych stażem członków Koła otrzymało pamiątkowe nagrody podczas gali rozdania świadectw i nagród najlepszym uczniom 18 czerwca 2009 roku. Dobrą informacją jest to, że jeden z wyróżnionych członków będzie kontynuował naukę o lotnictwie w renomowanym Technikum Lotniczym IX w Warszawie.

Za wytężoną pracę w całym roku szkolnym dziękuję i życzę wielu lotniczych wrażeń podczas wakacji!

Do miłego!
Przegląd lotniczy już w bibliotece

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Krzysztofa Andryskowskiego do biblioteki szkolnej będzie trafiał co miesiąc egzemplarz "Przeglądu lotniczego". Ten miesięcznik dla wszystkich interesujących się lotnictwem jest pozycją niemal obowiązkową i zawiera mnóstwo informacji ze świata awiacji, m. in. testy maszyn, opisy zlotów i zawodów oraz wspaniałe zdjęcia.

W sierpniowej edycji bardzo przydatny artykuł na temat oznaczeń pionowych i poziomych spotykanych na płycie lotniska. Do każdego numeru (przez kolejnych 10 wydań) będzie dołączana sektorowa mapa FIS przestrzeni powietrznej. Mapy będą dostępne dla członków Koła i wykorzystywane będą podczas zajęć teoretycznych i praktycznych.

Dwa numery - sierpniowy i wrześniowy już od jutra w bibliotece szkolnej. Zapraszam do lektury!
Witamy!

Założone w 2007 roku w Gimnazjum w Sierakowicach Koło Symulacji Lotniczych (dalej zwane KSL) oferuje ogólnodostępne zajęcia dodatkowe (pozalekcyjne) dla wszystkich zainteresowanych lotnictwem tym realnym jak i wirtualnym. Na zajęciach kursanci poznają podstawową wiedzę z zakresu mechaniki lotu, meteorologii i nawigacji lotniczej czy angielskiej frazeologii lotniczej. Zajęcia prowadzone są zarówno w formie szkoleń teoretycznych jak i ćwiczeń praktycznych. Praktyczną część zajęć uczestnicy odbywają na symulatorze lotu Microsoft Flight Simulator 2004 (FS9).Część zajęć prowadzona w trybie Home-learning (ang. uczenie się w domu poprzez połączenie internetowe z innymi uczestnikami kursu) z użyciem nowoczesnych metod dydaktycznych. W dziale Artykuły znajduje się szczegółowy program zajęć. Po każdym zakończonym bloku tematycznym uczestnicy przechodzą test, który umożliwia przejście do następnego etapu kursu.

Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności oraz będzie mógł zarejestrować się w międzynarodowej sieci pilotów i kontrolerów wirtualnych VATSIM, której polskim przedstawicielem jest PL-VACC. W bieżącym roku będziemy czynili starania o nawiązanie współpracy z Jednostką Wojskową Nr 4653 w Siemirowicach.

Zapraszamy!